| xantersiatat a întrebat:

am o mica problema. In carcasa TRACER Deep incape placa video GIGABYTE GTX 1050ti OC 4gb ddr5. Daca nu, ce carcasa ATX sau MATX imi recomandati(preferabil si o sursa sa mearga cu i5 6402p si 16 gb ram)

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ia o ruleta si masoara, placa are 191 mm lungime, practic ar trebui sa incapa.

| xantersiatat explică (pentru Intruder19):

Eu am facut un sistem custom pe site-ul PC Garage si nu stiu lungimea carcasei.

| xantersiatat explică (pentru Intruder19):

M-am uitat pe pc garage, iar placa video are 191 x 111 x 36 mm, iar carcasa 420 x 412 x 182 mm, teorti incape, nu?

| xantersiatat explică (pentru Intruder19):

Si in legatura cu sursa, ai ceva sa ii cecomanzi( macar voltajul)?

| Intruder19 a răspuns (pentru xantersiatat):

Alegi sursa in functie de componente.