| anamaria900 a întrebat:

Am o nedumerire. Ieri mi-a instalat tata pe calculator Teamviewer-ul. Stiu ca e un program cu care poti accesa alt calculator de la distanta. De exemplu, sa zicem ca tatal meu il foloseste ca sa imi acceseze calculatorul pentru anumite fisiere si ce ii mai trebuie lui. Daca tatal meu foloseste programul "pentru ce spune el", el poate sa vada ce fac eu pe calculator? Adica poate sa imi vada fiecare miscare? Adica gen el sa aiba la calculatorul lui o fereastra in care ii apare monitorul meu de la calculatorul meu si sa vada tot ce fac eu. Poate face asta cu programul asta?
Astept raspunsuri.
Va multumesc mult de tot.
Dau funda.

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Da. poate face acest lucru, dar numai cu acordul tau. ca sa acceseze pc-ul tau prin intermediul altuia are nevoie de o parola(care se schimba la fiecare logare). daca tu nu ii dai acea parola, nu poate accesa pc-ul prin remote.
totusi... daca sa spunem ca i-o dai, tie o sa iti arate ca este o sesiune deschisa si o poti inchide oricand

3 răspunsuri:
| emycraciun22 a răspuns:

Vrei sa te ajut sa nu mai poata accesa pc tau? lasa-mi raspuns

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar pentru asta e programul ala, numai ca si tu ai tot timpul control asupra lui si il poti opri oricand vrei.

| george84 a răspuns:

Atata timp cat sesiunea de remote este activa de la tatal tau pe pc tau, poate face orice in pc tau, ca doar ti-ai dat accept! asta include copiere\stefgere fisiere, instalare programe....si da, vede pas cu pas ce faci..si in format full screen! dupa ce utilizezi programul, pur si simplu inchizi sesiunea de program si gata, nu mai are acces! happy la fiecare conectare programul va genera o noua parola pe care tu trebuie sa o comunici tatalui tau atunci cand vrea sa intre in pc tau. bafta!