| ExCalibru2 a întrebat:

Am o nelamurire. Care dintre urmatoarele sisteme de operare ar merge mai bine pe laptop: OS X Lion sau OS X Mountain Lion
Laptopul meu are urmatoarele specificatii:
Operating System: Windows 7 Ultimate 32 biti
LCD Display (In.): 15.6"
Processor: Intel Pentium Processor T4500
Processor Speed (GHz): 2. 30GHz
Cache Memory: 1MB L2 Cache
RAM Memory: 3GB DDR3
Hard Drive Capacity: 500GB
Optical Storage: 8X DVD-Super Multi Double-Layer Drive
Graphics Controller: Intel ® Graphics Media Accelerator 4500M
Video Memory: 1695MB
Maximum Resolution: 1366 x 768
Wireless: 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™
Memory Card: Multi-in-1 Digital Media Card Reader

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Incearca si tu pe rind si vezi.Din cite vad eu aici cei care ti au raspuns se pare ca nici nu stiu ce ai vrut sa intrebi.Probabil nici nu stiu cei ala OS X etc.Eu folosesc mac dar am OS X 10.9.3 sau Mavericks ori cum ii mai zice.Merge struna insa am si calculatorul iMac.Nu stiu cum merge un un PC din astlantu dar mi-ai dat o idee sa incerc ca am niste rable pe aici si macar asa ca idee sa vad cum e.Acum care ar merge mai bine eu cred ca Mountain Lion ca e mai nou decit Lion, insa poti citi pe net cei care au instalat si au comentat legat de sistemele astea.

| ExCalibru2 explică (pentru relian):

Frate te cred ca merge struna dar cu timpu am sa-mi iau un laptop mai bun sau dc nu chiar si un macboock pro chiar daca numi iau mac dar tot am sa-mi bag os x pentru ca e super multi au parere frte buna despre el mai ales acuma ultimu aparut e free ce smecher cine are mac sau imac

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

RE.s-ar putea sa nu-ti mearga si din ce am vazut e destul de complicat sa instalezi OS X sau ma rog vorba vine. Oricum cred ca trebuie sa cauti pe youtube dar sa scrii in engleza ce cauti si acolo iti explica cum sa instalezi si cam ce trebuie sa aiba computerul tau.Ma tem ca procesorul cel aia tu no sa mearga, asta asa ce am aruncat un ochi pe acolo.Deci poti scrie how to instal OS X bla on PC.Sau uite aici un linkhttp://www.redmondpie.com/......-tutorial/ sper sa reusesti.Eu cred ca ma las pagubas sa mai incerc e mai bine sa ai si calculator Apple si stii o treaba.bafta oricum

| ExCalibru2 explică (pentru relian):

Si da ai dreptate in legatura cu cei de mai sus. Nu inteleg lumea cum nu stie sa citeasca si sa deduca ceea ce vreau eu.

| Suciu1995 a răspuns:

Salut, pe leptopul respectiv merge orice windows, dar depinde in ce scop vrei sa foloseşti windowsu, de jocuri îţi recomand Windows 7.

| ExCalibru2 explică (pentru Suciu1995):

Eu vreau sa-mi bag Mac os x si nu stiu care windows am cel 7 ultimate