| Fan7a4 a întrebat:

am o nelamurire cu placa video, este o nVIDIA geforce 310m pe un laptop Samsung r580...pe site-ul celor de la invidia scrie ca placa video ar fi de 1gb...dar cand dau la dxdiag sa vad de cat este imi arata doar 512 mega si in jocuri, gen GTA 4 imi arata ca memoria video este de 478 mega, e vreo problema sau ceva? e vreo solutie sa mi-o citeasca la 1 gb?

Răspuns Câştigător
| Catabtr23 a răspuns:

Vezi cu programul asta cat MB ai, ca sa fii sigur :https://www.piriform.com/speccy/download. Nu-ti fa griji daca in joc iti scrie mai putin decat ai.

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

Gpu GeForce 310M

GPU brand Nvidia
GPU name GT218
Market Laptop
Clock speed 625 MHz
Is dual GPU No
Reference card None
Raw Performance

Shading units 16
Texture mapping units 8
Render output processors 4
Pixel rate 2.5 GPixel/s
Texture rate 5 GTexel/s
Floating-point performance 48.96 GFLOPS
Memory

Memory clock speed 790 MHz
Effective memory clock speed 1, 580 MHz
Memory bus 64 bit
Memory 512 MB
Memory type DDR3
Memory bandwidth 12.6 GB/s
Noise And Power

TDP 14W Placa ta e 512 si nu 1gb :D toate cele bune. Sursa: www.gpuboss.com si www.nvidia.com peste tot zice ca e 512mb nu stiu tu cum de ai vazut 1gb