| Andreea_Nicoleta_2000 a întrebat:

Salut TPU! Am o nelamurire in legatura cu o boxa, vreau sa achizitionez una. Una are sistem 360 de grade iar cealaltă este simpla. Treaba sta in felul următor: eu vreau sa se auda cat mai tare si ma gândesc, daca le-as pune pe amandoua in fata mea, cea 360 se va auzi mai încet deoarece imparte sunetul in mai multe părți. Aștept sa-mi confirmati sau sa-mi infirmați. Dupa niste reviewuri am vazut ca cea 360 ar avea bassul putin mai puternic, dar pe mine ma intereseaza doar care se aude mai tare afara, nu in casa, in momentul cand sunt indreptate ambele spre mine. (nu contează ce boxe sunt, nu întrebați) dau funda!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru exterior, foloseste boxe directionate, cu 2-3 cai.
Sunetele joase se propaga mei anevoios.

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru Bula):

Deci pentru exterior nu cele 360 de grade, asa ziceam si eu

| Bula a răspuns (pentru Andreea_Nicoleta_2000):

Pentru exterior, cel mai bine este sa folosesti boxe directionate.
Daca este si un perete in spatele boxei (pentru reflectarea sunetelor), atunci e si mai bine.