| NeedHelp1 a întrebat:

Am o nelămurire mare.
Văd pe Facebook o grămadă de conturi fake. Sunt pe un grup de Facebook pe care sunt o mulțime de conturi fake.

Am încercat să-mi fac și eu un cont fake și de fiecare dată la câteva minute îmi dezactivează contul cum că ar încălca standardele.

Contul l-am creat cu o adresă de mail temporara online. Mi-am adăugat o poza de profil, am adăugat niște prieteni și am dat niște like-uri... nimic altceva! și peste câteva minute îl dezactivează.

De ce doar mie mi se întâmplă asta? Atâtea conturi fake pe Facebook și doar mie îmi dezactivează orice încercare de creare a unui cont.

De ce lor nu le dezactivează contul, cum îl mențin? Chiar nu înțeleg...

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

1. Ai dat prea multe cereri de prietenie (cel mai probabil)
2. Ai folosit de multe ori acelasi numar de telefon la inscriere
3 Ai grija, fiindca poti sa ramai si fara contul actual, daca continui
Daca tot incerci sa iti mai faci un cont, nu mai da nicio cerere de prietenie, ci roaga-i cumva pe altii sa iti dea. Si nu cred ca vor mai fi probleme. Atentie si la likeuri, nu abuza de nicio funcție.winking

| Catrice a răspuns:

Asta e, unii au pile la zuckenberg...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare: de ce folosesti Facebook in 2020? laughing

In fine. Incearca sa iti faci un cont fake cu adresa de mail si nr de telefon al mamei/bunicii/matusii. Dar sa nu aiba deja ele un cont de Facebook cu datele respective, ca poate aia e problema.

| ValentinGabi a răspuns:

Roagă pe cineva să-ți de-a un cont mai vechii de Facebook si schimbă cu datele tale si ăla nu-l mai închide

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Poate din cauza adresei de mail temporare.