| RayM3 a întrebat:

Am o nelamurire: Vreau sa stiu care sunt mai bune pentru gaming: Castile sau microfonul? Precizez ca vreau ca microfonul (fie de la casti, fie cel normal) sa imi inregistreze numai vocea mea, sa nu se auda sunete pe fundal, si sa se auda clar in jocuri in filmez. Puteti sa-mi recomandati ceva bun pana in 200 lei? (inclusiv 200)
Dau Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Cu 200 de lei iti gasesti ceva foarte bun, din cate stiu eu.
Oricum ar fi, daca vrei sa inregistrezi cum trebuie, sunt recomandate casti cu microfon, asta pentru ca se aude si vocea bine, si sunetul din joc.
Legat de sunetul de fundal, conteaza de calitatea castilor cu tot cu microfon, dar ala se poate scoate intr-un program de editare audio (ceea ce este, totusi, oarecum obositor, sa tot faci asta la fiecare video).
Deci cel mai bine ar fi sa te interesezi de niste casti cu microfon ok.
Iti recomand asta pentru ca ai un buget de 200 de lei, sunt persoane care folosesc si casti, si microfon separat, microfon calumea, dar persoanele respective isi permit sa dea bani pe ambele, tinand cont ca tu ai un buget de 200 de lei iti recomand un set de casti bune (evident, cu microfon inclus).

| RayM3 explică (pentru MenInShadow):

Mersi happy. Uite funda big grin.

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Acestea sunt cele mai bune pentru bugetul tau http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/plantronics/gamecom-388/

| RayM3 explică (pentru RaduTN):

Mersi! Cred ca astea sunt pefecte din cateva review-uri pe care le-am vazut.

| RaduTN a răspuns (pentru RayM3):

N-ai pentru ce!