| bos5000 a întrebat:

Salut TPU!
Am o pereche de boxe Marco Sf 118 iar atunci când dau shut down la pc, iluminarea nu se stinge.(asta pe Windows 10) dar dacă dau shut down de pe Windows 7, iluminarea boxelor se stinge. De ce se întâmplă acest lucru?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Probabil ca windows-ul 7 opreste curentul in mufa USB, iar windows-ul 10 lasa curentul pornit in USB si dupa shut down si atunci boxele raman pornite si iluminate.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am o pereche de boxe Marco Sf 118"

boxe marco sf? n-am auzit de așa ceva!

| bos5000 explică (pentru sierra1):

Voiam să zic marvo Sg 118

| Flar3 a răspuns:

Exact aceleasi boxe le am si eu. Cand dai shut-down in Windows 7, sistemul se opreste din a le alimenta cu curent. Windows 10 are alta tehnica.