| krt0f1oR a întrebat:

Am o pereche de casti cu fir in-ear de la Sony pe care am dat 37 de lei.Acum am observat ca casca dreapta se aude cu mult mai incet decat cealalta.
Ce pot sa fac ca sa nu mai cumpar alte casti?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu prea ai ce. Doar daca stii/cunosti pe cineva care sa stie electronica fina, sa le desfaca (daca e posibil, depinde de model) si sa veficice conexiunile.

| krt0f1oR explică (pentru Wr3nch):

Le-am pierdut pana sa le mai desfaca cineva

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acestea nu sunt căști originale Sony. Sony nu costa doar 30 lei indiferent că vorbim de in/on/over ear. Folosesc Sony de 4 ani, 2 ani folosit aceeași pereche de căști. Apoi făcut upgrade la altele un pic mai scumpe. Încă le dețin și sunt intacte. Sunt on-ear și au costat câteva sute de lei. Vrei căști de calitate scoți și bani.

| InvatamProgramare a răspuns:

Daca ai garantie la ele le poti duce la garantie. De reparat fizic nu prea ai cum sa le repari (adica te va costa mai mult decat castile). Daca folosesti Windows trebuie sa te duci la setari la Sound -> in tabul Playback -> optiunea Speakers -> tabul Levels -> butonul Balance si aici te poti juca cu optiunile L si R pana cand gasesti o setare ca sa se auda cam la fel in ambele urechi.

| krt0f1oR explică (pentru InvatamProgramare):

Se aude mult prea incet, ca se le echilibrez nu as mai fi auzit aproape nimic