| Florinpikachu10000 a întrebat:

am o placa de baza cu 4 locuri de placute de ram,asta inseamna ca e buna@
Nu stiu cum se numeste.
Dar acea unitate cred ca s-a ars ceva in ea,cand vrei sa o aprinzi ea merge dar nu arata nimic pe ecranul monitorului (monitorul e bun, nu este ars sau stricat).

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca are 4 sloturi de RAM nu este neaparat buna. Pe vremea cand am inceput eu cu PC-urile avea un 80286 care avea 4 sloturi dar era mai slab decat cel mai slab telefon de astazi.
S-ar putea sa fie arsa doar placa video. Ar fi bine sa incerci cu o placa video dedicata.