| Fiscutean_David_1998 a întrebat:

am o placa de baza Gigabyte GA-G31M-ES2C, ce placa video mi-ar suporta, dar sa fie cat de cat bunicica?
P.S: Eu vreau sa imi iau 4gb rami ddr2 800mhz si un procesor q8400, astea sunt compatibile?

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Placa Video - GTX 750 TI
Placa aia de baza e o coaja amarata...In locul tau as schimba PC-ul cu :
http://www.calculatoareok.ro/......vd-rw.html

| euionut27 a răspuns:

Buna!

Sfatul meu este sa mergi la un service autorizat si sa ii rogi pe ei sa iti comande, monteze si configureze tot ce vrei, deoarece multe placi de baza au mofturi cu privire la componente intruduse dupa si nu mare-ti va fi surprinderea cand o sa iti spuna ca nu suporta respectiva placa. Cei de la service daca nu este compatibila au posibilitatea sa vb cu firma respect(Acer, Lenovo, tosiba) sau sa returneze placa.
Eu asa am facut si sunt foarte multumit.
Have fun...