| fernyboss a întrebat:

am o placa de baza gigabyte ga m61 sme si are urmatoarea problema
conectez mufa de alimentare in placa de baza porneste sta 3 secunde si se opreste
Vreau sa stiu din ce cauza carei piese este ca sa o schimb cu pistolul de aer cald
Dau funda

4 răspunsuri:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Incearca sa o pornesti fara ram...placa video..hard. lasa doar procesorul pe ea.

| fernyboss explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

Am incercat si tot asa face

| K0sti a răspuns:

"sa o schimb cu pistolul de aer cald"...cred ca glumesti! Schimba placa!

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru fernyboss):

Poate fi o defectiune de la vreun cip integrat din placa de baza. poti sa-l schimbi dar iti trebuie experienta in asa ceva. cam greu de depistat problema. Si cam greu de gasit piese pentru schimb. daca era vreun condensator era mai usor. schimba placa de baza. sau incearca cu alta sursa.