| KeyzZ a întrebat:

am o placa video agp de 32 si vreau sami schimb placa de baza placa mea de baza e ddr3 si vreau sa-mi pun alta placa de baza tot ddr3 cu slot pci pentru placa video ca am placa video de 1 gb
Si daca pot pune rami si procesorul de pe placa video veche pe cea noua
DAU DUNDA

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ok, nu stii sa scrii si asta e foarte rau. Ca sa inteleg exact, explica-mi ce componente ai acum(exact, ce model, precis) si ce vrei sa faci.

| KeyzZ explică (pentru sltlp):

Fii atent am placa de baza (nu stiu ce model e ) dar e ddr3 happy si mie nu-mi convine ca are slot AGp la placa video
Si vreau sa stiu daca pot schimba placa de baza tot in ddr3 doar ca cu slot pci dar sa si pun componentele (Hard Ram procesor ) Pe placa de baza Noua

| pbsolver a răspuns (pentru KeyzZ):

Nu exista placa de baza cu suport pentru memorii DDR3 ce sa contina port grafic AGP

| sltlp a răspuns (pentru KeyzZ):

Ce ti-am zis eu sa imi zici si ce zici tu...
NU EXISTA PLACA DE BAZA CU DDR3 si AGP. Clar?
Deci spune ce ti-am zis, ca sa lamurim lucrurile. Nici cu ddr2 nu cred ca exista cu agp.

| pbsolver a răspuns:

Pastreaza-ti dunda, mi-au murit 3 neuroni incercand sa inteleg ceva.

| KeyzZ explică (pentru pbsolver):

Sa iti explic am placa de baza ddr3 cu slot agp la placa video si vreau sa-mi schimb placa de baza tot ddr3 cu slot pci pentru placa video... si am mai spus daca pot pune rami si procesorul de pe aia veche pe aia noua

| KeyzZ explică:

Am spus ca daca pot schimba placa de baza tot in una ddr3 doar ca cu slot pci ca vreau sa-mi pun placa video de 1 gb si daca pot pune procesorul si rami pe aia noua :@@