| T4zu a întrebat:

Am o placa video EVGA nVidia geforce gtx 780ti. De curand mi-am schimbat monitorul, cu unul care are rezolutia 1280x1024, mai precis un DELL 1908FP, iar acum nu imi mai apare rezolutia pe youtube 4k respectiv 2k, iar performantele video din singurul joc care ma joc din cand in cad pe grafica ULTRA, s-au diminuat si ele. Vechiul monitor avea rezolutia de 1920x1024, iar pe acela se vedea inedit tot, firma din pacate nu am retinut-o. Mai mentionez ca diferenta dintre 720p si 1080p pe monitorul acesta nou DELL 1908FP este aproape de nesimtit. Eu cred ca acest lucru se datoreaza faptului ca monitorul nu este nici HD, nici FULL HD, am dubi ca celalalt monitor era HD, OARE DIN ACEASTA CAUZA REZOLUTIA MINIMA S-A DIMINUAT LA MAX 1080p in loc de 2k/4k?

Acesta este videoclipul https://www.youtube.com/watch?v=iNJdPyoqt8U, cu monitorul nou daca intru cu Google Chrome rezolutia maxima e 1080p, iar daca intru cu mozila 720p, in schimb ce cu vechiul monitor, nu conta browser-ul cu care intram, acolo erau la alegere toate calitatile (240p-4k). MULTUMESC! Ofer funda pentru cel mai bun raspuns care sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Videoclipul ala e 4k numai in descriere! Adica vrajeala! Rezolutia maxima e 1080! Daca te uiti si la comentarii si respectivii spun tot aia!
Uite asta e 4k: http://youtu.be/DYLg7N48rRw

| T4zu explică (pentru K0sti):

Oke, merge 4k perfect big grin, acum restul rezolutiei e data de monitor. Ms!

| K0sti a răspuns (pentru T4zu):

Pentru putin! happy