| Lucian989999 a întrebat:

Salut TPU! Am o placa video radeon msi r9 390x care
ajunge la o temperatura maxima de 88 grade gaming 2 ore, este normal?

Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Desi 2 colere(placa video) daca carcasa este inchisa si neventilata sau ventilata necorespunzator este,, ok,,, cred ca daca ai lasa carcasa deschisa ar scadea vreo 10 -15 grade, eventual doar cand te joci, mai usor este sa iei un capac jos de la carcasa decat sa o umplii de ventilatoare

1 răspuns:
| Zuzu1991 a răspuns:

Aham
suna-ma cand ajunge la 100 de grade si se inchide computadoru' singur tongue