| AlexSalutir a întrebat:

am o placuta de ram ddr3 de 4 GB 1064 Mhz si vreau sa imi mai cumpar inca una de 8 GB dar nu ma pricep la frecvente. Am cautat pe 1064 de Mhz dar nu am gasit.
Ce fel de placuta ram sa imi iau sa mi se potriveasca?

4 răspunsuri:
| CristianAndrei2016 a răspuns:

Cauta pe internet, modelul tau de placa de baza, si acolo o sa vezi ce frecvente suporta pentru memoriile ram happy

| Fidec a răspuns:

În primul rând asigură-te că placa ta de bază suportă mai mult de 4gb ram. Descarcă acest program http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
și vei afla sigur 100% pe ce frecvență sunt cei 4gb ram instalați în momentul de față la tine în pc

| CPAElites a răspuns:

Sunt 1066!

| K0sti a răspuns:

Aia crezi tu ca ai! Nu ai gasit pentru ca nu exista!