| Alex_Florin_1980 a întrebat:

Am o plasma și din seara asta când mă uit la canale dtv are probleme. Adică canalele merg dar are lini car nu se modifică cu cadrul și se mai blochează părinții mei spun că e de la consola fiindcă o țin aproape de televizor și o țin mereu in priza așa o fi? Țin să menționez cai o plasma de 1080p

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu cred. Din ce spui, pare a fi o problema de semnal.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil sa interfereze semnalul de la consola, cu cel de la TV.
Ca sa te convingi, muta consola de laga TV si uita-te sa vezi daca mai face TV-ul ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semnal,cablu (antena)sau un condensator ars

| kryzz30 a răspuns:

Nu e de la consola, e cel mai probabil de la semnal, si eu am avut aceeasi problema, suna operatorul de cablu si spune-le problema, sigur te vor ajuta sa o rezolvi, sau chiar o vor rezolva ei