| AndreiEne a întrebat:

Am o problema... Am un laptop LENOVO ideapad 100-15IBY si are carcasa de la ecran crapata (pentru cei care nu stiu carcasa e din plsatic) si ma gandeam daca pot rezolva cumva aceasta problema sau daca cunoasteti pe cineva (de preferat din Ploiesti) sa ma ajute

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, acele carcase sunt facute din plastic casant si foarte subtire.
Chiar daca se lipesc cu adeziv, in scurt timp lipitura se desface iarasi.

Singura modalitate trainica de rezolvare este schimbarea carcasei crapate (la un service sau chiar la o reprezentanta a producatorului), fiindca capacul ecranului trebuie demontat bucatele si re-montat cu foarte mare grija si precizie.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca e de plastic, toata lumea stie asta. Mergi cu el la un service, ce alt ajutor vrei?