| Keon a întrebat:

Am o preoblema cu laptop-ul...Imi tot apar diverse site-uri nedorite ( in ultima vreme cu continut sexual ), si fac laptop-ul sa ruleze mai greu! Cum as putea scapa de aceste reclame? FARA REINSTALARE WINDOWS ( AM facut aceste lucru RECENT ). DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Rulezi adwcleaner
restart
rulezi malwarebytes
restart
in cazul in care continua respectivele ferestre de reclame imi spui.

5 răspunsuri:
| xkiler007 a răspuns:

Incearca sa pui in Brauser Addblock el pe mine m-a ajutat sa scap de problema

| suffarstar a răspuns:

E plin de rootkit-uri. Nu prea mai ce sa ii faci decat sa instalezi windows-ul de la zero.

| Klandestin a răspuns:

Ai virusi, si nu prea scapi de ei. Nu te mai uita pe toate site-urile la filme deochiate... refa windows-ul total

| dannyel86 a răspuns:

Incearca initial cu Adblock Plus. Pe pagina oficiala se va instala versiunea compatibila cu Windows-ul tau.
Daca la mijloc e un virus (si cred ca asta e), ori scanezi sistemul cu Malewarebytes sau un antivirus bun, ori formatezi tot hardul, refaci partitiile si reinstalezi sistemul de oparare, pentru a scapa de problema. Daca ai mai multe partitii si reinstalezi Windows-ul, nu inseamna ca virusul nu infecteaza sistemul de pe partitia de care nu te-ai atins. Din acest motiv, se impune o formatare completa si o reinstalare curata.

| Keon explică (pentru gelu1970):

Scuze de intarzierea alegerii raspunsului castigator dar am mai stat cateva zile sa vad daca mai apar.Iti multumesc foarte mult!