| Whyzy a întrebat:

am o probemă am schimbat pasta termică la pc dar nu mi se mai aprinde monitorul deși este aprins ledul

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Pasta termica se pune doar pe procesor si in cantitate nu foarte mare. Daca ai pus mai multa decat trebuie....rau de tot.

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai conectat corect cablul vga?

| Whyzy explică (pentru gelu1970):

E laptop

| gelu1970 a răspuns (pentru Whyzy):

Scoate placutele ram si reconecteaza placutele ram din nou. De multe ori laptopurile fac acest lucru. Un contact imperfect al ram.

| Whyzy explică (pentru gelu1970):

Am facut deja asta toata chestia cred ca am atins puțin pasta de procesor

| gelu1970 a răspuns (pentru Whyzy):

Si daca ai atins pasta ce problema are cu monitorul?

| Whyzy explică (pentru gelu1970):

Nu stiu ma gandeam ca este sensibil si trebuie dat doar pe procesor nu și pe langa

| Whyzy explică (pentru gelu1970):

Cred ca asta-i problema

| gelu1970 a răspuns (pentru Whyzy):

Pasta termica se pune doar pe procesor si in cantitate nu foarte mare. Daca ai pus mai multa decat trebuie....rau de tot.