| xBesTLifeX a întrebat:

am o problema: Acuma 2 zile mi-am cumparat o tableta Serioux Lightsorm X de 7", m-am jucat pana azi pe ea, mergea perfect, iar azi mi s-a blocat, mi-a ramas ecranul negru si am inchis-o (10 secunde pe butonul Power), iar acum nu mai porneste, am pus-o la incarcat si degeaba, am incercat si Factory Reset dar nu merge, am incercat si faza cu butonul Reset+Power, degeaba, am conectat-o la pc cu un usb si in pc imi apare ca am conectat un dizpozitiv dar la tableta nu imi arata nimic, ce as putea sa fac, fara sa o duc cu garantia? Dau FUNDA!

P.S.: Tableta se numeste Serioux Lightsorm X SM090C
P.S.2: Pe net nu o gasesc, nici macar la ei pe site, doar vreo 2-3 imagini cu ea pe google.

2 răspunsuri:
| paulmicutz a răspuns:

Duo la un service cel mai bine si acela te v-a lamuri.

| GuesYO a răspuns:

Frate de obicei, chestiile astea facute, nu stiu cum sa iti explic care au nume ciudate pe intelesul prostului, toate tampeniile lansate de chineji sunt foarte bune ca dotari dar sunt foarte pacatoase ca durata de viata, nu prea vad ce ai putea sa-i faci mai ales ca nu e un model cat de cat cunoscut in care poti gasi ceva, un tutorial de genul pentru rezolvarea problemei, nu stiu parerea mea, duo cu garantie deoarece o sa strici poate si nici cu garantie nu o sa mai rezolvi nimic, asta doar in cazul ca nu ti-a mers, dar am avut un telefon Acer Liquid E2 si pateam asemanator, api ce ii faceam, scoteam bateria din el si o lasam un timp cat de cat lung(cateva ore) dupa ce o bagam mergea si daca nu o tineam iar, te invit sa incerci daca poti na nu stiu cum este tableta ta si daca poti face asa ceva, dar cel mai bun sfat duo la garantie. big grin