| GoguDeLaCazane a întrebat:

am o problema:
Am cumparat un calculator si are Ubuntu pe el. Vreau sa renunt la Ubuntu si sa folosesc Windows 7 dar nu ma lasa sa bootez Windows 7.
Am selectat din BIOS ca prima optiune la pornire sa fie CD/DVD si nu merge. Cum pot scapa in alt mod de acest sistem de operare?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Asta e singurul mod. si vezi ca nu e bun discul tau ca trebuia sa vrea. ubuntu nu are nici o treaba cu bios-ul.

| K0sti a răspuns:

Pai da, ca intai trebuie sa formatezi partitiile, care sunt Ext4! Iar pentru asta folosesti un utilitar: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/