| Ene_Codrut_Stefanut_1993 a întrebat:

am o problema. Am o placa de baza ddr2 și nu știu dacă pot sa pun o placa video dd3 sau 4 sau 5 pe ea.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Slotul este compatibil. In cele mai multe cazuri placa video va functiona. Ideea este ca se va propduce fenomenul de bottleneck (strangulare) si placa nu va functiona la capacitate maxima. Citeste si aici: http://bit.ly/2NvONYN

| Ene_Codrut_Stefanut_1993 explică (pentru Salontanul):

Îți mulțumesc mult de tot

| Salontanul a răspuns (pentru Ene_Codrut_Stefanut_1993):

Multumesc si eu pentru apreciere!

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu poti.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Se poate pune fara nici o problema odata ce slotul pci-express e compatibil.