| OaiaNinjalău a întrebat:

Am o problema... Am o tableta de 8" ALLVIEW 2 SPEED QUARD pe care am cumparat-o acum 2 ani. In ultimul timp incepuse sa-mi mearga greu: Cand instalam/dezistalam o aplicatie mi se inghidea *cand o deschideam aplicatia isi terminase treaba*, se bloca etc. Fratele meu a avut nevoie de o aplicatie pentru citirea unor coduri din acelea digitale *nu stiu cum se numesc* si mi-a instalat 3 aplicatii si apoi le-am dezistalat eu. Dupa ce le-am dezistalat, am mai dezistalat niste aplicatii gen 2 jocuri, o aplicatie de socializare. Tableta s-a inchis din nou. Am asteptat mult pana s-a deschis. Cand s-a deschis i-am dat o resetare, deoarece am mai facut asta acum jumatate de an si a mers struna atunci. Tableta banuiesc ca s-a resetat, dar cand o deschid imi apare logo-ul celor de la ALLVIEW si dupa cateva secunde se face acranul alb si nu mai da nici un semn de viata. Acum vad ca imi arata doar logo-ul si atat.
Tin sa mentionez ca daca apas pe ecran nu are nici un efect si am doar doua butoane de home si power.
Aveti idee cum as putea sa o fac sa se deschida?
(sunt dispusa sa merg si la un specialist daca nu exista nici o cale)
Dau FUNDA cand voi gasi o metoda.

4 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Încearcă prin recovery mode acolo mergi la advanced-wipe dalvik cache
Back-wipe cache
Wipe data factory reset
Reboot system now

Anunță-mă big grin de orice

| OaiaNinjalău explică (pentru Divy):

Nu merge sa intru in recovery mode.

| Divy a răspuns (pentru OaiaNinjalău):

Ce anume îţi apare, eroare sau altceva?

| OaiaNinjalău explică (pentru Divy):

Mai exact orice as face imi apare doar logo-ul... oricum am dus-o zilele astea la un service si a zis ca am mi s-a dus procersorul. Dar multam ca ai incercat.