| Bojan_Adelin_1972 a întrebat:

Am o problema. Am vrut sa-mi instalez Windows 10 de pe calculator. Eu înainte aveam 7 si mi-a dat un upgrade. Am dat să-l fac si acum mi-a dat o eroare. Acum vreau sa ma întorc la windowsul precedent. Cum fac asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce te referi? De ce e o capcana? Mie mi-a mers perfect si inca imi merge.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai, poti reveni cu un disc de recuperare w7.
Daca nu, stergi, re-partitionezi si formatezi Hard Disk-ul.

| gelu1970 a răspuns:

Daca nu poti pornesti pc cu windows 10, cel mai usor si mai sanatos e sa formatezi folosind un dvd de windows 7.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu iti mai porneste acum de loc sau ai win 10? Oricum daca vrei sa revi la win 7 iti trebuie un cd sau USB cu windows si sa-l reinstalezi.

| untu a răspuns:

Trebuia sa ramaneti la windows 7, dar inainte de a instala windows 10 trebuie sa va consultati cu cineva priceput in domeniul calculatoarelor si in IT! Upgradarea sistemului de operare windows 10 este doar o capcana!

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da? Inseamna ca va mers bine incat nici nu va dati seama ca v-au instalat pe ascuns sistemul de urmarire, supraveghere, ascultare si interceptarea audio-video! Sineti spionat(a) de niste agenti secreti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Tu glumesti, nu? laughing. Crede-ma, nu ar avea cum sa fim spionati PERMANENT pentru ca 100% sunt mai multi useri cu Windows 10 decat "spioni". Sistemul de urmarire cum sa il instaleze? Daca nu ai WiFi e foarte greu sa te spioneze. Stai linistit. Oricum, spionarea asta de care zici tu se intampla cu un motiv: ca sa ii prinda pe cei care nu fac lucruri tocmai legale pe internet. Daca stii ca nu ai facut nimic rau (ilegal), poti sa stai linistit happy

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate, nu glumesc! Daca nu credeti, cel mai bine e sa fim prevazatori! Doar asa am fost informat cei de la service calculatoare si mi-au recomandat sa raman la windows 7! Am sa caut un link in legatura cu subiectul aceasta si am sa-ti trimit un videoclip sa vedeti asta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Ok, dar eu cred ca si cei de la service te-au luat la misto laughing. Oricum, eu am dezactivat tot care are legatura cu aplicatii care sa aiba acces la nu stiu ce happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

La ce te referi? De ce e o capcana? Mie mi-a mers perfect si inca imi merge.

| Bojan_Adelin_1972 explică:

Eu când il pornesc îmi tot da restart. Dar îmi apare loadingul care ți-l da când deschizi computerul cu Windows 10. Deci practic il am dar nu vrea sa meargă. N-am cd de reinstalare așa ca cel mai bun lucru ar fi sa il duc cuiva care sa mi-o reinstaleze? Sau pot si acasă sa-l fac eu. Am crezut prima data ca cei de la Windows au mereu dreptate (fiind o companie așa mare). Au scris acolo : poți sa te întorci la Windows 7 când dorești...

| untu a răspuns (pentru Bojan_Adelin_1972):

V-au mintit sau v-au pacalit! Nu mai puteti sa va intoarceti la vechiul sistem windows 7! va trebuie bani ca sa va achizitionati un dvd cu programul de instalare a sistemului windows 7 cu licenta!