| Dodon a întrebat:

..
Am o problema : as dori sa imi pun wifi in casa dar am calculator de masa...
Cum pot face ca sa am internet si la pc?

Răspuns Câştigător
| iInfinityDarkness a răspuns:

Salutare, înțeleg că ai desktop și vrei să te conectezi la rețeaua ta, dar fără fire. Ei bine există o soluție, trebuie să cumperi un adaptor wireless. Uite aici http://www.altex.ro/......der/price. Sunt nano adaptoare și sunt la fel de mici ca stickurile acelea usb de la mouse-ul wireless optic. Acest adaptor funcționează la fel ca o placă de rețea wireless de la un laptop. Doar îl introduci în portul usb, instalezi driverul pe care îl vei primi în pachet și... voilla. La revedere!

| iInfinityDarkness a răspuns (pentru iInfinityDarkness):

De precizat că viteza prin wireless va fi mult mai mică decât cea prin cablu.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Extraordinar...tragi un cablu din router in calculator...greu!

| cristimihailov a răspuns:

Exista niste mici device-uri pe usb care te conecteaza la wifi. Poti folosi unul din ala... sau poti pune in calculator o placa care sa poata sa vada wifi-ul. Eu as merge pe varianta usb.

Oricum ar fi se cheama adaptor wifi, daca tin bine minte.

Uita-te un pic pe aici, conteaza viteza si pretul:

http://m.emag.ro/adaptoare_ethernet/c

| Oana92 a răspuns:

Fie conectezi routerul de wifi direct la pc, prin cablu, fie iti cumperi un adaptor wifi (eu am luat cu 50 de lei din media galaxy). Adaptorul este sub forma de usb.