| george2431 a întrebat:

Salut TPU,am o problema,astazi am primit un laptop ASUS Republic Of Gamers GL-SERIES,si am observat ca blacklight-ul tastaturii(luminile de al tastatura)nu functioneaza decat atunci cand pornesc laptopul si acesta isi da boot, am incercat sa le pornesc folosind FN+F4/F3 dar nu a mers, deci cum as putea sa pornesc backlight-ul?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Instaland driverele!

| george2431 explică (pentru K0sti):

Celelalte hotkey-uri merg, cum ar fi FN-F1 activeaza sleep mode, toate merg in afara de cele pentru backlight

| K0sti a răspuns (pentru george2431):

Studiaza, cauta la ei pe forum, pe site...

| george2431 explică (pentru K0sti):

Am gasit in cutia laptopului un cd care a venit cu el, l-am folosit si a instalat driverele, ai avut dreptate, mersi de ajutor ai funda big grin

| K0sti a răspuns (pentru george2431):

Le gaseai si la ei pe site! Cu placere!

6 răspunsuri:
| Ionut165 a răspuns:

Am incercat si eu si mie mi s-a stins laptop-ul fiindca nu am asa ceva... in fine e o defectiune

| mihm a răspuns:

Eu cred ca e o defectiune