| Yhg a întrebat:

Salut tpu.Am o problema atunci cand pornesc pc-ul si apas f2 sa intru in bios nu imi afiseaza imaginea pe monitor.Am placa de baza de la Asus si nu este de la monitor ca am incercat cu alt cablu si alt monitor

7 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Testează memoriile RAM pe rând și asigură-te de unde primește semnal monitorul (unde este conectat cablul video, la placa video sau la placa de bază?).

| Yhg explică (pentru GPA):

Monitorul conectat la placa video prin dp sau hdmi nu merge.Dar cand am conectat un monitor mai vechi prin vga la placa de baza a mers dar tot 6gb imi citea. Am si reinstalat Windows-ul. Dacă schimb memoria ram merge?

| GPA a răspuns (pentru Yhg):

Problema pare să persiste la placa video.

| Yhg explică (pentru GPA):

Da.Acum cand am întrat monitorul nu îmi arata(am un BenQ).Si scrie Microsoft basic display adapter.DAR acum îmi apare din nou memoria ram 7.9GB din 8

| Flavyy124 a răspuns:

Probleme cu ram cel mai probabil

| Andreas33 a răspuns:

Ramii sunt morti.

| Yhg explică (pentru Andreas33):

Imi citeau doar 6 gb ram. Poate e din cauza ca am instalat placa video integrata si mananca de acolo.AM si dedicata