| PurpleBoy69 a întrebat:

am o problema cam naspa. Cand imi deschid laptop-ul Asus(cu windows 10) imi apare loading screen-ul de la Asus cu textul "Preparing automatic repair" si apoi urmeaza doar un black screen infinit si nu se intampla nimic. Am incercat sa ii dau shut down de 3 ori la loading screen-ul cu Asus in speranta ca va aparea ecranul cu "diagnosting your pc" si apoi fereastra cu optiuni de la "your pc ran into a problem" sau ceva de genul. Help, dau funda garantat.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

În primul rând orice laptop are niste spații în care se poate băga mufa de la mouse/tastatură/căști/încărcător. Ce vreau să zic este că dacă nu cunoști pe nimeni care să îți reinstaleze windows-ul cu ajutorul stick-ului, te poți duce la un service(servis) de reparații calculatoare, acolo vor ști ei ce să facă, chiar dacă ai fișiere cu poze sau mai știu eu ce care trebuie salvate.

| Sekim a răspuns:

Salut
Ai incercat sa reinstalezi windows? Sau daca ai stick, baga-l, fa l sa booteze si acolo unde e Instala Windows, o sa apara si o varianta Repair windows sau ceva gen. intri acolo si dai pe Startup Repair

| PurpleBoy69 explică (pentru Sekim):

Nu am cum sa bag windows-ul pe stick, laptop-ul e singurul pe care pot face asta, am incercat si pe telefon dar nu merge

| Sekim a răspuns (pentru PurpleBoy69):

Vorbeste cu un prieten sau ceva. stiu cum e sa nu poti face asta. am avut pc stricat si aveam nevoie de stick pentru windows si nu aveam de unde sa iau. Poate te ajuta cineva.