| Alexutzu74657 a întrebat:

am o problema, când apas W îmi dă shut down la Windows, cum dezactivez chestia asta?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Interpretarea gresita ale tastelor suspecteaza defectiune al tastaturii.
Incearca si cu o alta tastatura!

| Alexutzu74657 explică (pentru Bula):

Nu cred ca asta e problema, adica am incercat cu o alta tastatura si face fix aceeasi chestie, ma gandesc ca e ceva din setarile de la windows.

| Bula a răspuns (pentru Alexutzu74657):

Daca si cu alta tastatura se comporta la fel, atunci este foarte posibil sa fie un "virus".
Scaneaza calculatorul online pentru virusi:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner
Inainte de pornire a scanarii efective, pune toate setarile la rigurozitate maxima (toate casutele bifate).

Daca nici asta nu ajuta, atunci cauta "shortcut" (settings) in sistem si verifica acolo combinatiile inscrise.

| PainTech a răspuns:

Sigur nu ai schimbat ceva ce nu trebuia prin registrii sau prin setari?
Incearca o scanare anti-virus.