| JansonLupu a întrebat:

am o problema, cand sting calculatorul TURN OFF pai mi se restarteaza iar cand cu 0, 50 secunde inainte de a se aprinde iarasi paraie difuzoarele si imi apare ceva albastru DRIVERS ERROR, va rog sa ma ajutati, vreau se aflu de ce nu se stinge, dar isi da RESTART.

1 răspuns:
| rovion a răspuns:

Curãţã locul unde pui rami(soket cred cã se chema) apoi fi atent dacã mufele la HardDisk/SSD(Solid State Drive) sunt bãgate/curãţate sau dacã unul din pini din locul unde pui procesorul este îndoit trebuie schimbatã placa de bazã, schimbã bateria micuţã de pe placã. Dacã nici una dintre aceste metode nu te-a ajutat are problemă cu softul sau cu sistemul de operare(sper cã ştii care e diferența). Dacã nu vezi la un service ce poate sã aibã BAFTÃ!