| Xenoverse a întrebat:

Am o problema care nu pot da de cap nicicum, acum o luna mi-am instalat pe laptop, windows 10 pro dar a inceput sa mearga lent, asa ca mi-am facut un stick bootabil de windows 10 home.

Bag stick-ul in laptop si dau restart dupa aceea intru in BIOS si la system configuration selectez USB Diskette on key si ies, dar problema este ca instalarea nu porneste, porneste normal ce sa fac? Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La un moment dat te intreaba daca vrei sa boot-ezi de pe USB sa apesi enter. Trebuie sa fii atent la ce scrie pe ecran!

| Xenoverse explică (pentru Salontanul):

Da stiu, dar problema e ca nu botează de pe stick.

| Salontanul a răspuns (pentru Xenoverse):

Inseamna ca nu-i bine scrisa imaginea. Incearca cu Rufus: http://bit.ly/2zjHWfh

| Strepix a răspuns:

Inainte de a descarca o noua imagine ISO si de a face stick-ul bootabil cu rufus (uita-te pe ytb), nu mai intra in bios ci in momentul in care se deschide laptop trebuie sa fie un buton care sa te intrebe de pe ce vrei sa bootezi sau chiar unul special pentru reinstalare windows.
Incearca mai multe combinatii. Incearca sa deschizi cu F10, F12, F1, F2, ESC, ENTER etc.