| Holera_Mike_1998 a întrebat:

Am o problema cred ca des intalnita la multi utilizatori de sisteme PC. Nu se mai aprinde, am cautat pe net si nicio metoda n-a mers: l-am curatat de praf aproape perfect, am reconectat bateria de pe placa de baza, am incercat sa pornesc cu cate o placuta ram. Eu cred ca sursa e de vina pentru ca nici ventilatorul nu se mai invartea inainte cu cateva zile sa nu mai porneasca PC-ul. Nu cred ca s-a ars placa de baza, cilindrii de pe ea nu sunt deformati si nici nu a mirosit a fum. Sper ca aveti alte idei de incercat sa pornesc calculatorul.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai vorbit despre pc-ul tau de parca ar fi fost o masina ce nu mai porneste. Da-ti si tu seama asa un pic. Ventilatorul acela daca nu se mai invartea nu era logic ca nu mai putea raci componenta? Nici nu mai incape indoiala ca s-a ars. Schimba-ti sursa.

| d3javw a răspuns:

Daca coolerul de la sursa nu mai functiona e clar ca s-a ars sursa daca nu si componentele, schimba sursa si vezi

| Holera_Mike_1998 explică:

Sursa nu e arsa, azi reusisem sa deschid pc-ul dupa care a aparut bios-ul, ventilatorul sursei mergea foarte bine, dar eu ca prostu' am dat esc crezand ca inchid Bios-ul si ca voi deschide calculatorul, dar s-a inchis si de atunci nu a mai pornit.

| Commando51 a răspuns:

Răspunsul constă în telefone!