| YunaFFX a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Acesta porneste, apare sigla Microsoft, dar nu reusesc sa intru in Windows. Singura metoda prin care pot intra este sa il resetez si sa dau System Restore. Initial am crezut ca update-urile pe care le face Windows-ul automat sunt cauza (am inteles ca pentru versiunile piratate este indicat sa nu fie facute aceste update-uri). Am reinstalat, am setat sa nu se mai faca acele update-uri, dar problema persista. Date de sistem: procesor AMD Athlon II X2 250 3GHz, 4 Gb RAM, placa video nVidia 9600 GT, Windows 7 Ultimate pe 32 de biti. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| YunaFFX explică (pentru Sihastrul):

Pana la urma am reusit. Am scos placa video (eu mai am o placa video incorporata in placa de baza) si mi-am dat seama ca imi suprasolicita sursa si din cauza asta nu intra in Windows. Iti multumesc pentru sugestiile oferite, o sa-mi fie de ajutor pe viitor.

| Sihastrul a răspuns (pentru YunaFFX):

Ma bucur ca ai gasit "hiba" si nu mai ai probleme, numai bine!

4 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Pentu vista, win 7: dvd-ul de boot, se incarca/selectezi reparare/reparare boot (prima optiune).A cazut sistemul de incarcare de aici problema.

| YunaFFX explică (pentru Sihastrul):

Am incercat si asta. Nu vrea sa intre in Setup. Oricum, multumesc pentru timpul acordat.