| ReZiSTorr a întrebat:

am o problema cu calculatorul. am reinstalat windows xp si driverul de sunet. dar nu se aude! Alta data cand am mai instalat acelasi windows, acelasi driver se auzea perfect. Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Salut.
1. Fa un update la driver ( Adica instaleaza ultima versiune) poate o fi veche si face fite de astea.
2. Verifica daca ai conectat sistemul audio
3.Vezi sa nu fie dat pe mute in calculator
4. Sau sa nu fie sistemul audio ars...
sau placa de sunet.
5. Ce ai facut inainte sa reinstalezi pc? Ma refer in privinta sunetului, ai ascultat ceva?

| SpawNury a răspuns:

Salut, Microsoft a "taiat" orice support pentru Windows XP din aprilie. Asta inseamna ca, majoritatea programelor nu vor mai merge pe XP si nici programele/jocurile care apar de acum incolo. Dar cel mai grav este ca acum ca XP numai are suport, hackerii pot ataca foarte usor calculatoarele ce au un sistem de operare Windows XP. Te sfatuiesc sa treci pe 7 macar. Ca XP-ul a murit.

| ReZiSTorr explică (pentru SpawNury):

La 1 GB de ram merita?

| ReZiSTorr explică (pentru SpawNury):

Da. e adevarat ca nu am mai instalat windowsu din decembrie(cand inca mai era xp ) si acum am vrut sa-l instalez. oare de asta?

| LTAA a răspuns (pentru SpawNury):

Sau Vista.

| RAY a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Da la 1gb de rami clar merge 7

| SpawNury a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Probabil.

| LTAA a răspuns (pentru RAY):

Fara jocuri complicate si multe programe deschise.

| Cornaciu_Alin_1997 a răspuns:

Driver-ul nu mai este bun. Încearcă sa iei altul de pe net. straight face