| aGrEsIvE0lEmOnS a întrebat:

am o problema cu calculatorul asa presupun eu am o pereche de casti intex acum cateva zile am fost cu calculatorul la reparat si din ziua in care mi.a venit baieti de la reparati mi.ai bagat windows 10 pro si cand am conectat castile se aude un bazait continuu si nu stiu ce pot sa ii fac, la fel si cu microfonul eram intri conversatie pe skype normala si dupa 2 min sunt pe altcineva spunandu.mi ca bazaie microfonul foarte tare, eu nu ii facusem nimic crezand ca ma minte dar chiar asa este, prima data am crezut ca e de la casti dar nu este am testat 3 tipuri de casti, stiti cumva ce se intampla? Multumesc., scuzati greselile gramaticale

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Driver audio si codec incompatibile cu versiunea de windows sau corupte. Instaleaza altele.

| serban57 a răspuns:

Are instalat un driver prost pentru placa de sunet. Cauta-l in programele instalate si sterge-l, dupa care cauti pe site-ul producatorului driverul corect. Daca pe pagina producatorului nu exista drivere pentru windows 10, descarca-l pe cel de windows 7.