| marceldica10 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul.Cand il pornesc se aprinde monitorul, imi apare numele companiei, si dupa se stinge monitorul, dar calculatorul ramane deschis.Care e problema? Cum as putea sa o remediez?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Curata cooler-ele procesor/PLACA VIDEO/sursa.
Asa cum a spus sypzer praful poate fi o mare problema.
Mai incearca si cu alt monitor/cablu(vecin/prieten/cunostinta)mai rar la defectul prezentat de tine dar se mai intampla.

4 răspunsuri:
| marceldica10 explică:

Multumesc,s-a rezolvat, l-am curatat in intregime si acum merge.

| sypzer a răspuns:

PRAFUL constituie o mare problema
Mi s-a intamplat si mie...
Daca se repeta reinstaleaza windowsul

| Stylakyss a răspuns:

Deschide unitatea si scoate bateria de la BIOS si lasa-l asa vreo 5 min. Pune bateria la loc si incearca sa il pornesti. Sau ai putea sa faci chestia asta din JUMPER dar e mai greu...

| ombladon a răspuns (pentru Stylakyss):

Este mai simplu sa scoti jumperul decat bateria...