| bebe221 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul de ceva timp sad.Nu vrea sa mai intre in sistemul de operare, atunci cand il aprind imi apare fereastra de inceput cu niste puncte albe, dupa intra intr-o alta fereastra ( gen,start windows normally,safe mode,safe[...] configurare panou general [...]etc ) si scrie cu mov si alb... Apoi incepe normal,se incarca (se blocheaza ) si dupa revine iar la incarcare si dupa Poc, tot e negru si la intervale de 10-15 isi da restart singur...

Am reinstalat windous-ul si a mers perfect pana la finaldar dupa ce am instalat driverele iar s-a stins si face la fel,acele pct, ecranul negru (...) tot...

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Da, driverul de la placa video e aproape sigur, instaleaza o versiune mai veche a driver-ului sau daca ai cd-ul placii foloseste-l; daca e geforce placa incearca geforce experience si lasa-l pe el sa determine driverul; cand iti intra in acel meniu incerca sa intri in safe mode ca sa nu mai reinstalezi windows, e posibil sa te lase.

1 răspuns:
| bebe221 explică:

Am gasit problema, e de vina placa video...
Dar totusi o am de ceva timp, iar pe alt pc merge, poate sa fie de la drive? Gen daca s-a updatat o noua versiune pe care placa de baza nu o suporta?