| Daniel_Croitoru_1977 a întrebat:

Salut TPU, am o problema cu contrastul culorilor la PC, folosesc Win. 10 si am placa Nvidia,uneori stau pur si simplu pe yt si se face ecranul mai intunecat, ca si cum as avea un contrast foarte scazut, apoi daca misca mouseul isi revine la normal, am setat in nVIDIA 70 Digital Vibrance, fata de stock(50%) si cand sunt intr-un joc si dau alt+tab pe yt pe un video si revin inapoi la joc se schimba culorile si abia dupa 10-15 secunde isi revine la normal,inainte nu aveam aceasta problema cand nu aveam windowsul reinstalat si atunci aveam o problema tot ceva in genul acesta,stateam pe un video cu ceva culori mai vii,ele deveneau mai aprinse, daca stie cineva sa-mi spuna, altfel cel mai probabil o sa-mi dau reset la Windows, multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este screen saver probabil. Altceva nu stiu ce sa fie. Sau ceva cu hdr, cine stie.

| Robert7272 a răspuns:

Ai modul de lumina cu caldura pentru sanatatea ochilor el se activeaza normal noaptea, intri la setari la display si o sa vezi... Succes