| Pepyo a întrebat:

am o problema cu DirectX, am windows 7 si directx 11 dar de ceva timp nu merge bine, nu mai pot sa joc jocuri mari deoarece imi tot dau erori. Cum as putea sa putea sa il repar?

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ce erori mai exact?

Ca asa... daca iti dau erori si nu ne spui ce scrie in eroarea respectiva, noi de unde sa stim?

| Pepyo explică (pentru Ineys):

Pai de exemplu Bad image Si am incercat sa rulez jocul si din folderul lui si sa schimb folderul pe care mi-l arata ca nu merge in eroare dar tot nu sau 0xc00007b, Si majoritatea jocurilor sunt pe steam si cand dau sa verifice folderele imi arata ca se instaleaza DirectX dar eu il am in calculator si tot nu merge

| ziftode a răspuns (pentru Pepyo):

Https://www.google.com/search?q=0xc00007b

https://appuals.com/......correctly/
te sfatuiesc sa ai antivirus daca downloadezi ceva de pe site-ul ala
nu stiu cat e de incredere, insa are si niste tutoriale fara download
sau cu download de la Microsoft, inclusiv DirectX

windows poti sa iei de aici:
https://tb.rg-adguard.net/public.php
cu toate ca site-ul nu e, totusi toate imaginile de disk vin direct de pe serverele Microsoftului
apoi sa il pui pe un stick cu rufus:
https://rufus.ie/
totusi, atentie, daca pui orice in afara de windows 10 (care are niste limitari daca nu e inregistrat, dar nici nu expira, deci poti sa il folosesti linstit), atunci nici un windows de acolo nu e inregistrat, iar aici nu pot sa iti dau crack!

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PS nu stii engleza, baga site-ul direct in google translate sau instaleaza extensia de chrome

| ziftode a răspuns:

Lasa pirateria si cumpara jocul, o sa ai suport tehnic
sau reinstaleaza windows-ul

| Pepyo explică (pentru ziftode):

Majortatea jocurile sunt pe steam deci nu le piratez si windows-ul nu pot sa il reinstalez pentru ca nu am Cd cu windows