| Goby16 a întrebat:

am o problema cu instalarea unui windows7 mentionez ca nu e prima data cand instalez windowsuri, deci chestia e urmatoarea cd e bun l am mai folosit, hardul e nou, si aici problema se buteaza cd se incarca "windows is loading " apoi dau install now si asa ramane blocat pe " windows is starting" clepsydra aia rotunda se invarte dar asa sta si l am lasta vreo 2=3 ore aseara aveti rezolvari mersi?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui un CD cu Hiren's BootCD: http://videotutorial.ro/......ial-video/
Ar trebui verificat HDD-ul. Daca este bun HDD-ul schimba DVD-ul cu Windows.

| Stefanajrv a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie, uneori poate dura si ma mult, eu zic sa deconectezi orice piesa care ar putea fi cauza problemei exemplu daca ai placa video integrata demonteaza pe cea dedicata si din rami scoate si lasa o singura placuta mai mare deci minim de functionalitate entru ca mie uneori imi facea asa de la placa video, iar alte ori mi se intampla din cauza ca fusese hardu plin cu tot felul de fisiere pe care le tot verifica la momentul acela windowsu.

| Goby16 explică:

Este vb de un laptop, nu are nimic conectat, plus de asta hardul e nou