| balintviorel1 a întrebat:

Salut tpu.am o problema cu laptop Asus k50c nu stiu ce dracu i-am facut pentru ca prima data nu imi mai mergea sa schimb rezolutia apoi am mai incercat sa instalez ceva drivere pentru placa video si s-a stricat tot.deci cand il pornesc se aprinde ecranu pot sa intru in bios sta aprins apoi daca ies bin bios il las putin sa se incarce se aude cum se aprinde dar nu se mai vede nimic.va anunt ca am windous 7.

va rog sa imi dati un sfat daca ati intalnit asa ceva sau daca as putea sa ii fac ceva fara sa instalez windowsul.va multumesc mult

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nimic.Nu mai ai ce îi face.Singurele drivere care sunt create pentru 7 sunt cele din automatic updates.Restul îs prostii.Nu va pot înțelege de ce va place să vă complicați când aveți soluții așa simple, legale și 100% eficiente. Windows 7 NU e xp, deci nu e nevoie să descarci driverele de pe net că exista deja în Windows. Dacă făceai treaba asta acum nu mai era nevoie de resoftare, ci îl puteai folosi liniștit, ca să nu mai zic că îl poți folosi în trial și un an daca știi ce să îi faci și culmea că și legal.Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Porneste/Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare. Intra in Safe Mode si sterge cu Uninstall din Programes and Features din Control Panel toate driverele placii video. Dupa repornire instaleaza numai driverele care le ai pe CD-ul insotitor. Daca nu merge boot-eaza de pe un CD (DVD) de Windows, sterge partitia c:\ si reinstaleaza Windowsul.