| StephanSaiyan a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul meu (ASUS). Acum 2 zile, alimentatorul meu s-a stricat ( era de multă vreme dar îl reparasem cu banda izolatoare, ca și orice român rolling on the floor ) am încercat iar să-l repar, dar cred că nu am făcut ce trebuia si când l-am conectat la laptop, acesta s-a închis. După 5 minute l-am pornit, dar folosea energia din acumulator. După ce bateria a murit am încercat să refac alimentatorul, de data asta cat se poate de bine. Când l-am conectat la laptop, becul care arată că bateria se încarcă era roșu, dar dupa o oră aceasta nu s-au încărcat de loc. Sa duc laptop-ul la un specialist? Nu mă judecați în legătură în legătură cu metodele mele de a "repara"!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data incearca cu un alimentator original, bun. Daca merge, atunci ia-ti unul sau du alimentatorul la cineva priceput sa-l repare.
Daca nici cu alt alimentator nu functioneaza incarcarea, atunci e problema, mai mare, poate va fi mai usor sa-ti cumperi alt laptop.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Acel "bec" nu indica faptul ca bateria se incarca. probabil ca ai nevoie de un incarcator nou.