| CosminMarian03 a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul meu. Tijnsa precizez ca la el am conectate monitorul, tastatura, un mouse si un cooling pad externe. L-am pornit, la fel cum o fac in fiecare zi, am asteptat sa se deschida toate programele, apoi dintr-o data mi-a apărut ca monitorul nu mai primeste semnal, iar laptop-ul nu mi se mai deschide... Ciudat este ca atunci când bag cablul de alimentare in el tastatura si mouse-ul mi se aprind ( ceea ce înseamnă ca primesc curent) iar cooling pad-u conectat la el functioneaza. Imediat ce scot cablul mi se opresc toate. Ma poate ajuta cineva? Ce ar putea avea? Dau funda. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Sarcopt a răspuns:

Probează monitorul cu un alt aparat, dacă îți face la fel probabil să fie cablul dau monitorul defect. Mai există varianta să ai problemă cu placa video şi nu am idee dacă se pot schimba la laptop. O seară plăcută

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Problema e de la monitorul, dar du-l la un service autorizat si expertii de acolo se vor ocula de el!

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

Dacă ai un monitor și un cablu poți conecta pc la monitor sa vezi dacă este ars monitorul poate sa se fi mișcat și cablul de la monitor înăuntru poți sa te duci la cineva care se ocupa cu așa ceva și sa vezi cât te costa o simpla diagnoză
Baftă

| CosminMarian03 explică:

Eu m-am referit ca laptopul nu minse aprinde deloc. Când bag cablul de alimentare de la laptop in el mi se aprinde beculetul cumnca primeste curent, doar ca el nu se deschide