| Gabbbyy a întrebat:

Am o problema cu Laptopul: Cand se incalzeste putin mi se inchide automat, stiti cum as putea sa fac sa dau temperatura la care sa se inchida mai mare sau sa fac sa nu mi se mai inchida deloc?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Poate trebuie curatat de praf. Dupa un timp se aduna in el praf care obstructioneaza circulatia aerului care raceste componentele laptopului. De cele mai multe ori, curatarea nu e usor de facut si se apeleaza la un service.

http://www.youtube.com/watch?v=T0BQ6YUFaoY

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cumpara-ti un suport cu cooler pentru laptop: http://www.emag.ro/standuri-coolere-notebook/c
O curatare la un atelier specializat (daca nu te pricepi) n-ar strica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O metoda simpla care s-ar putea sa mearga e sa sufli in ventilator (cand e oprit, de preferat). Daca nu se rezolva cam trebuie sa te duci la un service.

| GabiLeonte2 a răspuns:

De ce nu duci laptopul intr-un service, unde sa-l curete de praf si sa-i puna o pasta noua termoconductoare, e sansa ca pasta de pe el sa se fi inpietrit. A si inca ceva daca in casa ai 30 grade e si normal sa se inchida