| ClaudiuGoosty a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Deci acum o saptamana a inceput sa imi mearga greu, unele filme din PC nu le puteam vedea, unele jocuri nu mergea sa ma joc. Si m-am gandit sa reinstalez windowsul.Am bagat CD-ul am ajuns la faza sa fac partitiile, le-am facut si la 0% mi-a dat o eroare, am mai facut odata si la 89% mi-a dat din nou eroarea. Am mai incercat de cateva ori si tot nu a mers, m-am gandit sa il duc la un baiat care se pricepe la calculatoare, a spus ca la fel ii facea. Si a zis ca e din cauza Hardului ca s-a ars. Este adevarat? Dau funda

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Baietas, cu asta se formateaza un hard, nu cu Windows: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e hardul.E cd-ul cu windows de vina.incearca din nou si cand ajunge la eroare da enter enter enter,rapid pana o ia.DAR,sare acea fila,pentru ca nu o poate citi, e zgariat probabil cd-ul acolo. Daca poti rezolva asa, ar merge ceva, vezi tu cum functioneaza atunci. Daca am drepaatate si se formateaza dand mereu enter cand da eroare, sigur ca cd-ul nu e bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De regula metoda care ti-a scris-o merge la copiere dar e posibil s amearga si la reformatare.incearca.

| Sufletzelll a răspuns:

Ai hdd defect, fa.ti un stick cu hdd regenator si regenereaza hdd sau schimba.l

| antiacta33 a răspuns:

Daca ai incercat cu acelasi CD vezi sa nu fie o probleme cu windows-ul de pe acel CD. Am mai avut si eu probleme cu o eroare iar dupa ce am folosit alt windows a mers. Asta daca folosesti o versiune fara licenta

| ClaudiuGoosty explică (pentru antiacta33):

Pai eu am incercat cu un CD, iar acel baiat cu CD lui...

| antiacta33 a răspuns (pentru ClaudiuGoosty):

Daca e descarcat din aceeasi sursa nu conteaza ce CD. In fine poti astepta pana pe 29 -30 si sa incerci cu windows 10 pe care ai licenta un an ahaha http://www.theverge.com/......ad-preview :D