| Stefan_Marius_1987 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. E un Acer ( nu ii stiu exact modelul) dar acum cateva luni am scapat din greseala bors pe tastatura si s-au stricat majoritatea dintre butoane. Insa debea acum au iesit problemele la iveala. Cand il deschid scoate sunete urate ca un claxon insa apas pe cateva butoane si de deschide. Am deschis Task Manager si am incercat sa pornesc o aplicatie cum ar fi Opera, dar se inchide imediat. Asa face si la jocuri si la programe. As putea face din calculator fara sa merg la service? Dau funda! Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Comunity a răspuns:

Nu pot sa iti explic pe indelung ce s-a intamplat la tastatura sau in sistem dar nu cred ca mai ai ce face tu singur la el. Am patit si eu asa ca tine numai ca la mine povestea a fost alta, eu dormeam si am lasat geamu deschis si a plouat in casa chiar pe tastatura iar dupa aia jumate din tastatura nu mergea. Am cumparat alta.

| Stefan_Marius_1987 explică (pentru Comunity):

Tin sa precizez ca am scos tastatura laptopului si nu mai face ca un claxon, dar incontinuare nu pot porni programele.