| VasileBănăţean06 a întrebat:

am o problemă cu laptopul meu (Asus, dar modelul nu îl știu). De ceva timp, când deschid laptopul, ecranul se aprinde, apare logoul Asus și apoi ecranul rămâne aprins dar nu apare nimic în afară de negru, nici măcar mouse-ul.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pare-se ca este defect laptopul. N-are nici o legatura cu Windowsul. Daca era defect Windowsul se vedea macar partea de deschidere (cea din BIOS). Poti incerca sa schimbi HDD-ul sau memoria! Incearca sa instalezi Windowsul si daca nu gaseste HDD-ul, ala este defectul. Nu scoate nici un bip?

| Wr3nch a răspuns:

Exista sanse sa trebuiasca sa dezinstalezi Windows-ul.

| Bizon95 a răspuns:

Daca ai hdd si nu ssd, ai sanse SERIOASE sa ai bad-uri pe hdd
astea apar de la socuri, mai ales in timp ce merge laptop-ul
moment in care ori schimbi hdd-ul (si as pune ssd in locul tau) ori il duci din prima la service sa stii sigur ce are

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Posibil sa ai probleme cu placa video