| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu laptopul meu. Când apas pe butonul de power laptopul dă să pornească dar doar o secundă după se închide brusc. As vrea să menționez faptul că aveam probleme cu hard disckul de mult prin faptul că la task manage mi-l arata la high usage 99%, iar în ultimul timp, cam de 3 saptamani, procesorul se incalzea foarte ușor doar deschizând browserul sau când jucam lol manca foarte mult, nu aveam problema asta in trecut. Care credeți că este problema și cam cat m-ar costa să-l duc la reparat?

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Salut!
La task manager nu e vorba de hard, ci de procesor. Din ceea ce spui, trag concluzia că procesorul și/sau cooler-ul este plin de scame sau praf.
Du-te cu el la cineva priceput, să ți-l desfacă și să-l sufle, eventual să-ți schimbe pasta de răcire dacă e nevoie. Costurile nu sunt mari, poate 20-30 de lei.