| Kindal38 a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu Lenovo windows 8. Mai precis imi da blue screen (intelppm.sys). Nu merge să apas pe nicio tasta doar in bios merge să intru. Va rog ajutati-ma! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

IntelPPM.sys vine de la Processor Power Management, si e un driver ca sa ii zic pe scurt. Incearca sa intri in recovery sau safe mode daca poti, ca sa remediezi problema cu el. Vezi pe google in functie de modelul tau cum intri in safe mode de exemplu.

| Alfred0703 a răspuns:

Trebuie sa reintalezi windows-ul. Nu mai ai ce sa ii faci, eventual sa incerci sa intri in safe mode.